Bohatý program pro děti i dospělé a losování o let balonem - nemocnice opět zve na Den pro rodinu
Bohatý program pro děti i dospělé a losování o let balonem - nemocnice opět zve na Den pro rodinu

Zlínský kraj - Uherskohradišťská nemocnice zve širokou veřejnost na tradiční Den pro rodinu. Akce se uskuteční v sobotu 8. června od 14 hodin na heliportu nemocnice. Na zelené ploše bude pro děti i jejich rodiče připravena celá plejáda zábavných úkolů, po jejichž splnění čeká na každého odměna. Hlavní cenou v losování bude v letošním roce let balónem.
   Příchozí si mohou opět vyzkoušet například přebalování miminka nebo se pokusit podojit slaměnou kozu. Na některých stanovištích prověří svou obratnost nebo přesnou mušku. K dispozici budou hned dva skákací hrady, jízda na koni nebo segway. Chybět nebudou ani stanoviště policie, záchranné služby nebo hasičského záchranného sboru, kde se mohou lidé seznámit s reálnou technikou a nahlédnout trochu pod pokličku práce složek integrovaného záchranného systému.
   Nemocnice připravuje několik stanovišť s programem zaměřeným na medicínu. Lidé si tak například mohou nechat zkontrolovat svá mateřská znaménka, zkusit odebrat krev nebo také prozkoumat vzorky pod mikroskopem. Přímo na místě bude také informační stánek s možností zápisu do registru dárců kostní dřeně. Zúčastní se i Český červený kříž, který poskytne příležitost vyzkoušet si správnou techniku resuscitace.
   Divadlo Scéna předvede v 16:00 hodin pohádku Rákosníček a jeho rybník. Bohatým programem bude provázet herec Slováckého divadla David Vaculík. Návštěvníci se mohou těšit i na skvělé občerstvení s grilovanými dobrotami, které opět zajistí pracovníci nemocniční kuchyně.
   Hlavní výhrou v losování bude let balónem pro dvě osoby. Balonový koš bude už během akce přístupný pro fotografování a v případě příznivého počasí bude přímo z heliportu v podvečerních hodinách horkovzdušný balón také startovat.
   Vstupné na akci je dobrovolné, přičemž případný výtěžek Uherskohradišťská nemocnice plánuje využít na projekty spojené s Rokem ženy, tedy především na modernizaci technického a přístrojového vybavení porodnicko-gynekologického oddělení. V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.
Mgr. Barbora Žáková, PR a marketing Uherskohradišťské nemocnice