Zlínským primátorem se stal dosavadní náměstek Korec z hnutí ANO
Zlínským primátorem se stal dosavadní náměstek Korec z hnutí ANO
Nový zlínský primátor Jiří Korec. foto: MěÚ Zlín

Zlín – Primátorem Zlína se stal dosavadní náměstek Jiří Korec z hnutí ANO a končící primátor Miroslav Adámek ze STAN bude jeho náměstkem. Koalici tvoří ANO, STAN, KDU-ČSL, ODS a Česká pirátská strana, řekl serveru Zlin.cz mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.
   Korce podpořilo 27 zastupitelů z celkových 41. Deset zastupitelů se hlasování zdrželo, jeden byl proti a jeden nehlasoval, dva zastupitelé chyběli. „Děkuji všem za důvěru. Být primátorem města Zlína je pro mě velká čest i zodpovědnost. Děkuji odstupujícímu primátorovi Miroslavu Adámkovi. Za osm let odvedl velký kus práce, a dal tak základy k možným rozvojovým investicím města,“ řekl Korec.
Podle něj budou cílem rozvojové investice. „Hlavní body volebních programů byly velmi podobné, a proto věřím, že opozice bude věcná a konstruktivní, jak tomu bylo v minulém volebním období. Navážeme tak na možnou spolupráci nás všech u zásadních projektů města,“ sdělil Jiří Korec ve svém první vystoupení po zvolení primátorem.
   Korec se narodil v roce 1986 ve Zlíně. Působil na pozici vedoucího technického oddělení v soukromé společnosti. Do komunální politiky vstoupil v roce 2014, kdy byl zvolen za hnutí ANO do zlínského zastupitelstva. Stal se členem kontrolního výboru, správní rady fondu mládeže a tělovýchovy a komisí. Na podzim roku 2016 se stal náměstkem primátora, do jeho kompetencí patřila kultura, správa bytů, oblast IT a později i investice.
   Rada má 11 členů včetně primátoa a pěti náměstků. Kromě Adámka je náměstkem Pavel Brada, Bedřich Landsfeld, Kateřina Francová a Aleš Dufek. Radními jsou Michal Čížek, Jana Bazelová, Pavel Simkovič, Miroslav Chalánek a Jiří Jaroš.
   Zastupitelstvo města Zlína tvoří 41 členů. Kromě stran a hnutí koalice v ní zasedli také zástupci uskupení Zlín 21, Rozhýbejme Zlín a SPD.
Irena Frolová, Zlin.cz