Počet nezaměstnaných ve Zlínském kraji opět poklesl
Počet nezaměstnaných ve Zlínském kraji opět poklesl

Zlínský kraj - Ve Zlínském kraji k poslednímu květnovému dni opět ubylo lidí bez práce. Aktuálně je podíl nezaměstnaných v kraji 2,51 %, serveru Zlin.cz to řekla za Úřad práce ČR ve Zlíně Ivona Macůrková.
´  K 31. květnu evidoval Úřad práce ČR ve Zlíně celkem 10 672 uchazečů o zaměstnání. Jejich počet byl o 909 nižší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku je nižší o 4 158 lidí. V průběhu měsíce května bylo nově zaevidováno 1 598 nezaměstnaných.
   Meziměsíční nárůst nebyl zaznamenán. "Meziměsíční pokles byl zaznamenán ve všech okresech kraje. Nejvíce to bylo v okrese Kroměříž (9,9 %), následoval okres Vsetín (7,9 %), dále okres Uherské Hradiště (7,2 %) a nejméně klesla nezaměstnanost v okrese Zlín (6,6 %)," upřesnila Macůrková.
   Podíl nezaměstnaných stejný nebo vyšší než republikový průměr vykázal okres Kroměříž (3,1 %). Podíl nezaměstnaných osob pod úrovní republiky vykázal okres Uherské Hradiště (2,2 %), okres Vsetín (2,9 %) a okres Zlín (2,1 %).
   Kraj evidoval ke konci května celkem 10 685 volných pracovních míst. Na jedno volné pracovní místo připadalo v průměru 1,0 uchazeče, z toho nejvíce v okrese Kroměříž (1,8).
Irena Frolová, Zlin.cz