Zlínský kraj ocenil férové zaměstnavatele
Zlínský kraj ocenil férové zaměstnavatele
Vítězové ankety. foto: Krajský úřad Zlínského kraje

Zlínský kraj – Vítězové ankety Férový zaměstnavatel Zlínského kraje za rok 2018 byli včera slavnostně vyhlášeni na krajském úřadě. Anketu organizuje Zlínský kraj ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou ve čtyřech kategoriích – malá, střední, velká organizace a nepodnikatelský subjekt. Letos se jedná již o její 6. ročník. Vítězům v jednotlivých kategoriích ocenění předali hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a krajská radní pro oblast sociálních věcí, neziskový sektor a rodinnou politiku Michaela Blahová.
   „Vítězným zaměstnavatelům gratuluji a děkuji jim za vše, co pro své zaměstnance dělají. Zároveň chci velmi poděkovat zástupcům všech firem, které se letos do ankety přihlásily, neboť to ukazuje, že vnímají její význam a že témata, která se v anketě hodnotí, považují ve firemní kultuře za důležitá,“ uvedla radní Michaela Blahová.
   Titul Férový zaměstnavatel mohou získat společnosti, které dbají na rovné podmínky svých zaměstnanců a pomáhají jim sladit pracovní a rodinný život. Letos se do soutěže zapojilo 16 firem. Komise složená ze zástupců kraje, hospodářské komory, úřadu práce a města Kroměříže hodnotila například to, zda zaměstnavatel nabízí svým lidem pružnou pracovní dobu, firemní aktivity i pro rodinné příslušníky, jestli zaměstnává osoby se zdravotním postižením nebo jakým způsobem podporuje veřejně prospěšné činnosti a sociální služby.
   Vyhlášení výsledků ankety bylo součástí vernisáže interaktivní výstavy s názvem Obrazy rodičovství. Ta se koná u příležitosti Týdne pro rodinu, připravilo ji Centrum pro rodinu a sociální péči v Ostravě. Smyslem výstavy, která je k vidění ve 3. etáži krajského úřadu, je ukázat hodnotu rodiny založené na kvalitním a pevném vztahu muže a ženy a jejich zodpovědném přístupu k výchově dětí. Výstava obsahuje fotografie, které se věnují různým rodinám a jejich vztahům k dětem. Ústřední barvou výstavy je růžová. Jako stavební materiál autoři použili světlé jasanové dřevo, které je symbolem tepla a domova.

Férový zaměstnavatel Zlínského kraje 2018 – vítězové ankety
Kategorie Malá organizace (do 50 zaměstnanců) – mmcité 1, a.s.
Kategorie Střední organizace (od 50 do 250 zaměstnanců) – BRANO a.s., SBU Plasty
Kategorie Velká organizace (nad 251 zaměstnanců) – Greiner Assistec, s.r.o.
Kategorie Nepodnikatelský subjekt – Městský úřad Valašské Klobouky
Bc. Jan Vandík, Krajský úřad Zlínského kraje