Zlínský kraj navštívil německý velvyslanec
Zlínský kraj navštívil německý velvyslanec
Německý velvyslanec J. E. Christoph Israng se podepisuje do pamětní knihy. foto: Krajský úřad Zlínského kraje
Zlínský kraj -  O zkušenosti s bojem proti africkému moru prasat, stavební investice v kraji, podporu vzdělávání, hospodářské výzvy, ale i problémy s nedostatkem pracovníků se zajímal při své návštěvě velvyslanec Spolkové republiky Německo J. E. Christoph Israng, kterého v úterý 6. března přijal v sídle Zlínského kraje statutární náměstek hejtmana Jiří Sukop. 
   Na úvod setkání představil Jiří Sukop velvyslanci Spolkové republiky Německo Zlínský kraj z pohledu historie, kultury, školství, turistiky nebo dopravního rozvoje. „Velvyslanec se zajímal také o největší liniové stavby v regionu, ale i komplikace, které jsou s jejich výstavbou spojené. Mluvili jsme zejména o nesmyslném zdržení výstavby dálnic D49 a D55,“ uvedl Jiří Sukop, statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje.
   Stejně jako v České republice, je i v Německu jedním z předních témat africký mor prasat, proto na pořadu jednání bylo i toto téma. Německý velvyslanec se tak zajímal o prvotní opatření ale i následné kroky, které Zlínský kraje učinil.  
   „Včera jsme absolvovali jednání na Krajské veterinární správě ve Zlíně, kterého se zúčastnilo asi patnáct zástupců ze Spolkových zemí Saska a Bavorska, ale i velvyslanectví, abychom se informovali o aktuálním stavu a postupu opatření proti moru prasat,“ sdělil velvyslanec Christoph Israng a dodal: „ Na experty proto velmi zapůsobila důslednost a rychlost, s jakou jste postupovali, aby došlo k co možná největšímu zabránění rozšíření infekce, která by mohla přijít i do Německa.“
   Německý velvyslanec se následně po ukončení jednání podepsal do pamětní knihy, prohlédl si Baťův výtah a také expozici Princip Baťa ve 14I15 BAŤOVĚ INSTITUTU.
Adéla Kousalová, tisková mluvčí Krajský úřad Zlínského kraje