Zlínská univerzita se zařadila mezi nejlepší světové vysoké školy
Zlínská univerzita se zařadila mezi nejlepší světové vysoké školy
Zlínská univerzita. foto: UTB

Zlínský kraj - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) patří k nejlepším světovým univerzitám, které vznikly ve 3. tisíciletí. Serveru Zlin.cz to oznámil Jan Malý z tiskového oddělení školy.
   Podle žebříčku respektované britské společnosti Times Higher Education Rankings, který zahrnuje univerzity vzniklé po roce 2000, patří UTB ve světovém srovnání příčka 31+. Ve srovnání univerzit mladších padesáti let se pak UTB umístila na pozici 201 - 250.
   Žebříček univerzit mladších padesáti let hodnotí univerzity podle několika kritérií – počtu citací, spolupráce s průmyslem, mezinárodního rozhledu, výzkumu a kvality pedagogické práce. UTB získala nejvíce bodů v oblasti spolupráce s průmyslem a mezinárodního rozhledu. „Naše umístění chápeme jako uznání toho, že se nám podařilo univerzitu dobře nastartovat a dát jí správný směr. A zároveň nám dává příležitost k tomu, abychom se nadále zlepšovali a posunuli se v žebříčku ještě výš," zhodnotil umístění rektor UTB Petr Sáha. Z českých škol se do žebříčku kromě UTB dostala ještě Ostravská univerzita.
   Pro zlínskou univerzitu to je již několikáté úspěšné umístění v mezinárodním srovnání. Například v roce 2016 i 2017 se v žebříčku Times Higher Education dostala mezi 1 000 nejlepších světových univerzit, v roce 2016 byla zařazena mezi 100 nejlepších vysokých škol střední a východní Evropy a střední Asie v žebříčku společnosti QS Ranking.
Irena Frolová, Zlin.cz