Zastupitelé schválili přidělení 8,5 milionu obcím pro jejich dobrovolné hasiče
Zastupitelé schválili přidělení 8,5 milionu obcím pro jejich dobrovolné hasiče

Zlínský kraj – Přidělení dotací obcím pro jejich jednotky sborů dobrovolných hasičů schválili dnes krajští zastupitelé. Jde o celkovou částku 8,523 milionu korun, která bude rozdělena mezi celkem 82 jednotek ze 76 obcí.
   „Tyto peníze mohou obce v roce 2019 využít na pořízení požární techniky nebo věcných prostředků požární ochrany pro své jednotky sborů dobrovolných hasičů. Zažádaly si o ně v rámci našeho programu, který jsme vyhlásili letos v září. Původně jsme pro něj měli vyčleněno 6,7 milionu korun, ale nakonec jsme tuto částku navýšili na více než 8,5 milionu korun, abychom mohli uspokojit všechny oprávněné žadatele,“ uvedl hejtman Jiří Čunek.
   Díky krajským dotacím tak budou moci například Morkovice-Slížany, Střílky nebo Zubří svým dobrovolným hasičům zakoupit novou přenosnou motorovou stříkačku, v Hutisku-Solanci a Mistřicích zase pořídí dýchací techniku a na nové osobní ochranné prostředky se mohou těšit například hasiči z Brusného, Poličné nebo Kostelan nad Moravou.
   Kromě toho zastupitelé schválili také dotaci 1 milion korun Hasičskému záchrannému sboru Zlínského kraje na pořízení vzduchového kompresoru a zkušebního a měřicího zařízení, sloužících k plnění a zkoušení izolačních dýchacích přístrojů.
Bc. Jan Vandík, Krajský úřad Zlínského kraje