Veřejnost bude moci zavítat do areálu hradišťské věznice
Veřejnost bude moci zavítat do areálu hradišťské věznice
Prostory věznice. foto: MěÚ Uherské Hradiště

Zlínský kraj, Uherské Hradiště - Uherskohradišťská věznice otevře své brány pro veřejnost, a to v rámci Mezinárodního dne památek a sídel. Otevření věznice bude součástí akce Brány památek dokořán, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí města Jan Pášma.
   Letos, v roce 100. výročí založení Československa, byl v Uherském Hradišti k otevření vybrán areál místní věznice, místo spojené s dramatickými okamžiky našich moderních dějin.
   Město Uherské Hradiště připravilo ve spolupráci se spolkem Memoria komentované prohlídky věznice, které se uskuteční ve dnech 12. až 15. dubna. Čtvrtek a pátek je určen školním kolektivům, sobota a neděle veřejnosti. Prohlídky se budou o víkendu konat od 10.00 do 15.00 hodin v šedesátiminutových intervalech.
   „Prohlídka je zdarma, kapacita je však omezená, proto je nutná registrace na Městském informačním centru Uherské Hradiště. K prohlídce doporučujeme také návštěvu výstavy Expozice věznice Uherské Hradiště ve výstavních prostorech podkroví Reduty, která bude po dobu akce rovněž otevřena," dodal Jan Pášma.
Irena Frolová, Zlin.cz
MěÚ Uherské Hradiště