Ve Zlínském kraji je již deset tisíc držitelů Senior Pasů
Ve Zlínském kraji je již deset tisíc držitelů Senior Pasů

Zlínský kraj – Držitelkou desetitisícího Senior Pasu ve Zlínském kraji se stala seniorka ze Zlína, které tento jubilejní slevový průkaz předala radní Zlínského kraje Michaela Blahová při slavnostním Mikulášském setkání ve zlínském Senior Pointu.
   „Mám radost, že se Senior Pasy ve Zlínském kraje dobře ujaly a je o ně zájem. Určitě splňují aktivizační funkci, protože tím, že nabízejí zajímavé zvýhodněné ceny, motivují seniory k aktivnímu způsobu života, což rozhodně přispívá jejich zdraví a spokojenosti,“ řekla radní Michaela Blahová zodpovědná za sociální oblast, rodinnou politiku a neziskový sektor.
   „Díky finanční podpoře Zlínského kraje, která činila v letošním roce 190 tisíc korun, a také díky podpoře města Kroměříže, které se do projektu Senior Pasů zapojilo, se daří významně zvyšovat počet jejich držitelů i počet poskytovatelů slev. Pokud se podaří získat pro podporu projektu i další města, věřím, že se bude stále víc rozšiřovat síť firem a organizací, které seniorům nabízejí zvýhodněné ceny,“ dodala radní Michaela Blahová.
   Podpora aktivního života seniorů, jejich informovanosti, vzájemného setkávání a posilování kontaktů je hlavním cílem projektu „Aktivní senioři ve Zlínském kraji 2018", který v letošním roce realizuje Zlínský kraj za finanční podpory Ministerstva práce a sociálních věcí.
   Více o Senior Pasech na http://www.seniorpasy.cz/
Mgr. Helena Mráčková, Krajský úřad Zlínského kraje