Ve Zlínské nemocnici se 29 lidí nakazilo salmonelou
Ve Zlínské nemocnici se 29 lidí nakazilo salmonelou

Zlínský kraj - Zlínskou nemocnici zachvátila salmonelóza. Toto bakteriální průjmové onemocnění postihlo celkem 29 lidí, třiadvacet pacientů a šest zaměstnanců.
   Příznaky se objevily minulý týden a od pátku byl zaveden zvýšený hygienický režim a provedena další hygienická opatření. Nemocnice od počátku úzce spolupracovala s krajskou hygienickou stanicí, která v sobotu odpoledne potvrdila, že se skutečně jedná o onemocnění salmonelou „Od pátku jsme zaznamenali zažívací potíže u 17 žen hospitalizovaných na gynekologicko-porodnickém oddělení, dvou pacientů urologie a čtyř pacientů dětského oddělení. Stejné potíže se v pátek projevily také u čtyř našich zaměstnanců, kteří zůstali doma, během soboty přibyli ještě další dva,“ uvedl mluvčí nemocnice Egon Havrlant.
   I když zdroj nákazy není ještě oficiálně potvrzen, v podezření je podle hygieniků kuře s rýží, které se podávalo ve čtvrtek na oběd. Tato hypotéza by měla být potvrzena (nebo vyvrácena) dnes. Hygienici zlikvidovali zmražená kuřecí stehna a rovněž provedli sanitaci a dezinfekci kuchyně a skladových prostor.
   „Postižené pacienty léčíme standardně podáváním infuzí jako prevence dehydratace, u závažnějšího průběhu onemocnění nasazujeme antibiotickou léčbu. Věříme, že příznaky u pacientů postupně během několika dnů odezní a jejich zdravotní stav se vrátí do normálu,“ dodal mluvčí nemocnice.
ECHO Valašska