V Luhačovicích začne 30. července Akademie Václava Hudečka
V Luhačovicích začne 30. července Akademie Václava Hudečka
Luhačovice. foto: Krajský úřad Zlínského kraje

Zlínský kraj, Luhačovice - Zahajovacím koncertem k 100. výroční vzniku Československa začne v pondělí 30. července v Luhačovicích čtrnáctidenní Akademie Václava Hudečka. Kurzy pro mladé talentované houslisty, které jsou zároveň doprovázeny koncerty pro veřejnost, se konají pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka.
   „Již dvacet let přijíždí do Luhačovic nadaní houslisté ve věku 12 – 23 let, aby pod vedením Václava Hudečka a profesora Jiřího Fišera čtrnáct dnů pracovali v individuálních hodinách a následně se představili publiku ve třech absolventských koncertech za klavírního doprovodu profesora Lukáše Klánského. Za dvacet let překročily pomyslné brány akademie téměř čtyři stovky studentů. Samozřejmě ne všichni zvládli tvrdou řeholi, ale mezi našimi absolventy jsou dnes již světově uznávaní virtuozové Jan Mráček či Josef Špaček a také koncertní mistři doma i v zahraničí nebo profesoři hry na housle,“ uvedla Miroslava Krumpolcová, ředitelka pořádajícího Spolku Václava Hudečka.
   Stejně jako v předchozích letech získá vítěz mistrovský nástroj, který pro tuto příležitost postavil Jaroslav Kohout; nástroj má hodnotu 135.000 korun.
V programu se mimo Václava Hudečka představí například slovenský pěvec Gustáv Beláček, mezzosopranistka Eliška Zajícová, komorní orchestr Barocco sempre Giovane z Pardubic a další vynikající interpreti.
   Program a další informace: http://www.akademievhudecka.cz/
Mgr. Helena Mráčková, Krajský úřad Zlínského kraje