V Buchlovicích se chystá další ročník tradičního Festivalu česneku
V Buchlovicích se chystá další ročník tradičního Festivalu česneku
V areálu zámku Buchlovice proběhne tradiční festival česneku. foto: www.festivalcesnekubuchlovice.cz

Zlínský kraj, Buchlovice - V sobotu 28. července provoní areál zámku Buchlovice i městečko Buchlovice na Uherskohradišťsku česnek. Tradiční festival se zde uskuteční už posedmnácté.
   Program Festivalu česneku začne v 10.00 a potrvá do 18.00 hodin. „Na festivalu v Buchlovicích se scházejí nejen milovníci rostliny Allium, ale především ctitelé dobré zábavy, chutných pokrmů a lahodných moků. A samozřejmě tradic všeho druhu. Tento česnekový svátek si mohou považovat za svůj i zastánci tradičního pěstování vysoce kvalitního česneku - producenti, zpracovatelé, konzumenti, i stoupenci tradičních řemesel, zvyků, lidových písní a tanců, divadla, i gurmáni horující pro tradiční českou kuchyni. Vítáni jsou lidé těšící se z prostého setkávání, kteří dají přednost aktivně, jednotně (co se dechu týče) a v dobré náladě strávenému dni," podotkl za pořadatele akce Miloslav Hrdý.
   Buchlovická propagace česneku probíhá ruku v ruce s lidovou muzikou, tancem a divadelní produkcí. Návštěvníky vyhledávaný je také jarmark lidových tvůrců (např. vázání věnců, copů z česneku...) i cyklus přednášek o česneku pro odbornou i laickou veřejnost.
Irena Frolová, Zlin.cz
www.festivalcesnekubuchlovice.cz