Gazdík při jednání s vládou: Dorovnejte platy ve školství
Gazdík při jednání s vládou: Dorovnejte platy ve školství
Petr Gazdík (zcela vpravo), v čele stolu Jiří Čunek, po jeho pravici premiér Andrej Babiš. foto: Krajský úřad Zlínského kraje

Zlín – Především kvůli nutnosti v řádu týdnů vyřešit legislativu a vyrovnat tak rozdíly v platech pedagogických i nepedagogických pracovníků ve školství apeloval na vládu v demisi při pondělním jednání ve Zlínském kraji radní pro školství Petr Gazdík.
   „Ve Zlínském kraji existuje dramatický kontrast mezi vysokou úrovní školství prokazatelnou v přijímacím řízení i u maturit, a nejnižšími platy pedagogických i nepedagogických pracovníků. V současné době jsme ze 14 krajů na posledním 14. místě. Je to důsledek stávající normativní metody rozpočtu, která nezohledňuje rozdíly ve struktuře regionálního školství. Tyto disparity je třeba již neodkladně vyrovnat,“ řekl radní Zlínského kraje pro školství Petr Gazdík.
   Radní zároveň upozornil na nezbytnost přehodnotit současný systém inkluze a zaměřit se na zachování kvalitního vzdělávání pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami prostřednictvím odborně vzdělaných pedagogů.
Helena Mráčková, Krajský úřad Zlínského kraje