Krásky přijdou darovat krev do zlínské transfúzní stanice
Krásky přijdou darovat krev do zlínské transfúzní stanice
Krev budou tentokrát darovat krasavice. foto: Ilustrační foto

Zlín - Mimořádnou akci chystá na čtvrtek 10. května transfúzní stanice v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně. Drahocennou životadárnou tekutinu sem přijdou darovat české krásky, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.
   V rámci soustředění k soutěži Česká miss přijedou do zlínské nemocnice darovat krev bývalé vítězky soutěží krásy, a to konkrétně Česká Miss 2017 Michaela Habáňová, Česká Miss Earth 2017 Iva Uchytilová, Česká Miss Supranational 2017 Tereza Vlčková a ředitelka České Miss Eva Čerešňáková. Speciální odběr krve se ve zlínské nemocnici uskuteční ve čtvrtek 10. května v 8.30 hodin.
Spolu s krásnými dívkami přijde krev darovat i hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. "Akci podpoří také majitel České miss Martin Ditmar, kterému v loňském roce lékaři ve zlínské nemocnici zachránili život. K tomu mimo jiné potřebovali spoustu krve, proto Martin Ditmar podporuje podobné akce," podotkla Dana Lipovská s tím, že sám Martin Ditmar krev po loňském kolapsu krev darovat nemůže.
   Česká Miss 2018 byla zahájena letos v lednu 2018 a castingy ve vybraných městech trvaly do března. Do finále nakonec postoupilo 10 dívek. Své želízko v ohni má i Zlínský kraj - mezi desítku nejkrásnějších dívek se probojovala také třiadvacetiletá Jana Šišková ze Zubří. Vítězka bude vyhlášena 2. června.
Irena Frolová, Zlin.cz