Kraj přispěje doborovolným hasičům 11 milionů na automobily
Kraj přispěje doborovolným hasičům 11 milionů na automobily
Kraj přispěje na nákup hasičských dopravních aut. foto: Krajský úřad Zlínského kraje

Zlínský kraj, Valašsko – Rozdělení dotací v celkové výši 11,1 milionu korun na nákup 37 dopravních automobilů, které budou sloužit jednotkám sborů dobrovolných hasičů obcí, projednali krajští radní a doporučili krajskému zastupitelstvu tyto dotace schválit. Koupě každého automobilu má být podpořena částkou 300 tisíc korun.
   Tyto peníze budou obcím přiděleny v rámci programu Ministerstva vnitra - Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR, zaměřeného na dotace pro jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí pro letošní rok, na jehož spolufinancování se Zlínský kraj podílí.
   „Nové automobily zvýší akceschopnost dobrovolných hasičů, sníží se tím v mnoha v případech dojezdové časy k zásahům. Velkým přínosem bude také úspora nákladů za údržbu a opravy stávajících automobilů, které jsou v mnoha případech již značně zastaralé,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.
   Dotace na automobil mají obdržet například Bystřička, Střílky, Prakšice nebo Liptál, dotaci na automobil i s nákladním přívěsem Kaňovice, Jablůnka, Traplice či Kašava.
Mgr. Adéla Kousalová, tisková mluvčí Krajský úřad Zlínského kraje