Kraj investoval 125 milionů do zateplení škol i modernizace jejich vybavení
Kraj investoval 125 milionů do zateplení škol i modernizace jejich vybavení

Zlínský kraj – 125 milionů korun investoval Zlínský kraj do svých škol v rámci 10 projektů, které byly dokončeny v loňském a letošním roce. Kraj při tom využil dotace z národních i evropských programů v celkové výši 33 milionů korun.
   „Projekty byly zaměřeny jednak na realizace úspor energie, které významně pomohou snížit náklady na vytápění v budovách škol, a dále také na modernizaci školního vybavení a učebních pomůcek,“ informoval hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.
   Díky realizovaným projektům se zateplení dočkaly například budovy Gymnázia Valašské Klobouky, Vyšší odborné školy pedagogické a sociální a Střední pedagogické školy Kroměříž nebo Střední průmyslové školy Otrokovice. Nové učební pomůcky pro svoji odbornou výuku pro změnu pořídily Střední škola zemědělská a přírodovědná Rožnov pod Radhoštěm a Vyšší odborná škola potravinářská a Střední průmyslová škola mlékárenská Kroměříž. Jako poslední byl letos v létě dokončen projekt, díky němuž získala Střední průmyslová škola Zlín moderní CNC soustruh včetně příslušného vybavení a programovacích modulů.
Bc. Jan Vandík, Krajský úřad Zlínského kraje