Kam za sportem přes víkend: Hokej, charitativní běh i šachový turnaj
Kam za sportem přes víkend: Hokej, charitativní běh i šachový turnaj

Zlínský kraj - Na sport je vždycky správný čas. Zimní příroda vábí k procházkám, ty zdatnější třeba i k proběhnutí. Vaši podporu budou však tento týden potřebovat také zlínští hokejisté, utkají se totiž s brněnskou Kometou!
   Co takhle se před Vánoci trochu protáhnout na čerstvém vzduchu, a přispět tím na dobrou věc? V sobotu 8. prosince 2018 v 10 hodin ve Zlíně-Loukách odstartuje již 31. ročník Mikulášského běhu, který je součástí běžeckého seriálu Běhy Zlín. Výtěžek ze startovného poputuje Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek. Hlavní závod se poběží na deset kilometrů a tvořit ho budou dva pětikilometrové okruhy. Ti, co si netroufají na deset kilometrů, mohou přijít podpořit Mikulášský běh proběhnutím jednoho pětikilometrového okruhu. Připraveny jsou i běhy pro děti.
   Zlínský odbor Klubu českých turistů láká v sobotu 8. prosince k putování okolím Vyškova na Moravě. Trasy různé náročnosti (10, 25, 31 a 46 km) začínají i končí v nádražní restauraci ČD ve Vyškově. Tamtéž budete registrovaní a obdržíte popis a mapku. Odjezd z nádraží ČD v Otrokovicích v 6:47 hodin (přes Přerov do Vyškova). Návrat z Vyškova každou hodinu 40 minut po celé. Vede: Jiří Tomáš.
OPEN turnaj Pomikulášské dozvuky pořádají Šachy Hošťálková tuto sobotu od 9:15 hodin v klubovně v Domu s pečovatelskou službou. Napínavé klání, určené pouze pro prvních 40 přihlášených hráčů, bude zpestřeno návštěvou místní sokolovny, kde se po celý den konají zabijačkové hody.
   Stadion Luďka Čajky bude v neděli 9. prosince od 15:30 hodin svědkem dalšího zajímavého utkání. PSG Berani Zlín na svém ledě přivítají hráče HC Kometa Brno.
Sára Schneiderová, Zlin.cz