Hledá se Babička roku Zlínského kraje
Hledá se Babička roku Zlínského kraje

Zlínský kraj - Máte v rodině tu správnou babičku? Přihlaste ji do soutěže o titul Babička roku Zlínského kraje 2019 s možností postupu do celostátního kola. Nominace probíhá právě teď a potrvá do 15. září. Přihlášeny mohou být babičky ve věku od 55 let s trvalým pobytem ve Zlínském kraji.
   „Zastávat v dnešní době roli prarodiče je docela náročné vzhledem k tomu, jak se odkládá důchodový věk, a tudíž se i prodlužuje etapa, během níž musí člověk zvládat pracovní závazky. Současné babičky to mají tedy v mnoha ohledech složitější, ale mnohé jsou ukázkou toho, že se to dá zvládnout. Takové babičky se svými životními zkušenostmi, energií a odvahou mohou být pro ostatní inspirací i povzbuzením pro ostatní,“ uvedla Michaela Blahová, krajská radní pro oblast sociálních věcí, neziskového sektoru a rodinné politiky, která převzala nad soutěží záštitu.
   Přihlášené babičky se utkají o titul Babička roku 1. října v Hotelu Moskva ve Zlíně. Do soutěžních disciplín je zařazen řízený rozhovor, ve kterém každá soutěžící představí sebe, svůj kraj a bydliště v rozsahu maximálně 3 minut. Dále má každá babička ukázat, co umí. Zde je možné předvést zpěv, tanec, recitaci, sport, ukázku vlastní tvorby, jako malování, vyšívání, hru na hudební nástroj a jiné. Soutěž uzavírá módní přehlídka ve společenském oblečení dle vlastního výběru nebo v lidovém kroji.
   Cílem projektu je podle jeho autorů zejména posílení mezigeneračních vztahů, propojení trávení volného času celé rodiny. Vítězka krajského kola se zúčastní celorepublikového kola, které se uskuteční 18. listopadu v Olomouci.
   Vyplněnou přihlášku je možné zaslat poštou nebo e-mailem do 15. září. Více informací naleznete na: https://babickaroku.cz/babicka-zlinskeho-kraje/.
Jiří Žůrek