Do 31. srpna je možno posílat nominace na ocenění „PRO AMICIS MUSAE“
Do 31. srpna je možno posílat nominace na ocenění „PRO AMICIS MUSAE“

Zlínský kraj – Nominace na ocenění „PRO AMICIS MUSAE“, které Zlínský kraj každoročně uděluje za významný a podstatný přínos kulturnímu rozvoji regionu, mohou občané do 31. srpna 2019 posílat na krajský úřad.
   „Chceme tím opět ocenit osobnost, která v našem kraji trvale žije, nebo se zde narodila, případně na území Zlínského kraje působila či působí v kultuře a výrazně kraj v této oblasti zviditelnila,“ řekl krajský radní Miroslav Kašný, zodpovědný za oblast kultury.
   Návrh může podat fyzická nebo právnická osoba starší 18 let, která do 31. srpna 2019 zašle vyplněný formulář se zdůvodněním nominace na adresu: Krajský úřad Zlínského kraje, odbor kultury a památkové péče, tř. T. Bati 21, 761 90 Zlín, případně je možné poslat návrh e-mailem. Bližší kontaktní informace včetně formuláře jsou zveřejněny na webu Zlínského kraje v sekci Kultura (https://www.kr-zlinsky.cz/pro-amicis-musae-cl-315.html).
   V minulosti se držiteli tohoto ocenění stali například etnograf Karel Pavlištík, akademický sochař Otmar Oliva, spisovatel Josef Holcman nebo hudebnice Vlasta Grycová.
Bc. Jan Vandík, Krajský úřad Zlínského kraje