Díky krajské dotaci se letos opět rozšíří síť poskytovatelů slev pro seniory
Díky krajské dotaci se letos opět rozšíří síť poskytovatelů slev pro seniory
Ilustrační foto foto: Alex Wong

Zlínský kraj – Zlínský kraj uvolní dotaci 195 000 korun na realizaci projektu Senior Pas ve Zlínském kraji v letošním roce. Rozhodla o tom Rada Zlínského kraje.
   Dotace je určena pro společnost Sun Drive Communications, která projekt Senior Pas v regionech realizuje a zajišťuje nábor konkrétních poskytovatelů slev.
   „Chceme zintenzivnit nábor poskytovatelů a rozšířit síť služeb a obchodů, které seniorům nabízejí různé výhody jako motivaci k aktivnímu životu. Minulý rok, kdy jsme se jako kraj k tomuto projektu poprvé připojili, byl navýšen počet poskytovatelů o 50 a letos přibude dalších 50,“ řekla radní Michaela Blahová zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor.
   V současné době je ve Zlínském kraji už téměř 9 tisíc držitelů Senior Pasů. Požádat o něj mohou občané ve věku 55+, registrace je zdarma. Senior Pas platí nejen ve Zlínském kraji, ale napříč republikou.
   „Držitelé Senior Pasů mohou využívat slevy v obchodech, ale také při cestování, sportování, ve vzdělávacích kurzech, v kulturních organizacích, při uskutečňování svých zájmů jako je například rybaření, včelaření a podobně. Smyslem je motivovat lidi k co nejplnohodnotnějšímu způsobu života i ve vyšším věku,“ dodala radní Michaela Blahová.
   Informace o projektu Senior Pas a aktuální přehled poskytovatelů nabízí web: http://www.seniorpasy.cz/
Mgr. Helena Mráčková, Krajský úřad Zlínského kraje