Bez roušek budeme chodit venku už za dva týdny
Bez roušek budeme chodit venku už za dva týdny
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. foto: Michal Krumphanzl, ČTK

ČR - Pravidla pro nošení roušek, o nichž by měla v pondělí jednat vláda, by se podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) mohla změnit 25. května. Ministr ještě před jednáním kabinetu uvedl, že za předpokladu dodržování bezpečné vzdálenosti by lidé venku nemuseli roušky mít.
   Vojtěch míní, že není pravděpodobné, že by zcela přestala platit povinnost nosit roušky na veřejných místech, ale zmínil „kompromisní řešení”, kdy by lidé mohli chodit bez nich. Platilo by to ale jen venku.
   „Pokud člověk nebude v blízkosti někoho dalšího, typicky někde mimo město,” nastínil ministr, jak by mohla vypadat nová pravidla.
   Nebylo by to však hned. Podle ministra je důležité vyčkat následujících 14 dní, aby se ukázalo, jak se projeví nynější vlna rozvolňování opatření proti šíření koronaviru. „Nejdříve, kdy je to možné, by bylo s tou další vlnou,” uvedl ministr v České televizi.
   Další uvolnění opatření je v plánu od 25. května.
   „Pokud se nic zásadního nestane, tak 25. (května) může být to rozvolnění prakticky celkové,” dodal Vojtěch, ale zdůraznil, že ve vnitřních prostorách bude povinnost nosit roušky i nadále zachována.
Minulý týden ministr řekl, že roušky zůstanou povinné do poloviny června.
jas, Novinky