ECHO LIVE

Na Sychrově vyroste nové parkoviště a v budoucnu i nové byty

Vizualizace nových bytů na Sychrově. MěÚ Vsetín
Vsetín - Nový pohled na možnost řešení parkování na Sychrově nabídla na říjnovém zasedání Zastupitelstva města Vsetína studie, kterou připravil Ateliér 8000, který je současně také zpracovatelem studie Protipovodňových úprav břehů řeky Bečvy. Oproti původní studii nabízí... (více)

Děti z Rožnova nasbíraly 496 562 PET lahví. Radnice je za to ocenila

Vyhlášení vítězů na rožnovské radnici. Foto: MěÚ Rožnov
Rožnov (red.) Na 20 tun plastového odpadu nabírali žáci šesti mateřských a čtyř základních škol v Rožnově ve školním roce 2015/2016. To je přesně 496.562 kusů PET lahví. Rožnovská radnice za to školám vyplatila odměnu přes 91 tisíc korun. „Vůbec nejlepší „sběračkou“... (více)

Fenomén Merkur zavítal do Muzejního a galerijního centra ve Valašském Meziříčí

Česká stavebnice Merkur ovlivnila generace dětí.
Val. Meziříčí (ber) Muzejní a galerijní centrum ve Valašském Meziříčí připravilo ve druhém výstavním patře rozsáhlou výstavu legendární kovové stavebnice Merkur, na které představuje převážně výrobce kovových stavebnic v období po první světové válce. Úvodního slova se... (více)

V Rožnově probíhá konference o ochraně velkých šelem

Konference probíhá od úterý. Foto: MěÚ Rožnov
Rožnov - Ochránci velkých šelem jednají od úterý 18.10. v Rožnově pod Radhoštěm. Mezinárodní konference o ochraně vlků, rysů a medvědů se účastní zástupci Srbska, Rumunska, Ukrajiny, Polska, Slovenska, Německa, Rakouska, Maďarska a České republiky.   Do Rožnova pod Radhoštěm... (více)

Handicapovaní dostali parkoviště, Sychrované kus opraveného chodníku

Opravený chodník s parkovištěm. Foto: Jiří Žůrek
Vsetín - Díky zbourání nadbytečného hnízda pro nádoby na odpad bylo možné u objektu bývalých sychrovských jeslí, kde nyní sídlí například denní stacionář Naděje nebo sociální zařízení Camino, vybudovat dvě nová parkovací místa pro osoby se sníženou schopností pohybu a... (více)

Ve Valašském Meziříčí začnou hlídat naplněnost kontejnerů senzory

Naplněnost kontejnerů ohlídají senzory. Foto: MěÚ VM
Val. Meziříčí - Informační technologie pomohou zlepšit svoz polopodzemních kontejnerů ve Valašském Meziříčí. Město se zapojí do projektu, který má pomocí speciálních ultrazvukových senzorů ušetřit peníze za svoz odpadu.    Naplněnost polopodzemních kontejnerů na směsný... (více)

Nejvyšší soud zamítl dovolání společnosti IPR

IPR to u soudu s městem prohrává...
Rožnov - Nejvyšší soud ČR zamítl dovolání společnosti IMMOBILIEN PIRKER REALITY (IPR) proti rozsudku Krajského soudu v Ostravě v právní věci o určení vlastnického práva k budově T klubu – kulturní agentury. Po odmítnutí Ústavní stížnosti Ústavním soudem ČR se v krátké... (více)

Program spolupráce s partnerskými městy podepsán

Starostové partnerských měst podepsali smlouvu o spolupráci na příští rok. Foto: MěÚ Rožnov
Bergen, Rožnov - Starosta Rožnova Radim Holiš podepsal o víkendu (1.-2.10.) na setkání se starosty partnerských měst Bergen (Německo) a Śrem (Polsko) program spolupráce všech tří měst na rok 2017.   Program spolupráce s německým partnerským městem Bergen a polským Śremem podepsal o... (více)

Vynálezce a odbojář Josef Sousedík má ve Vsetíně svou sochu

Dřevořezba Josefa Sousedíka. Foto: Jiří Žůrek
Vsetín - Vsetínské Sdružení pro uctění památky Josefa Sousedíka osobou jeho zakladatele Luboše Urbana pozvalo v minulých dnech vsetínského starostu Jiřího Čunka, aby si prohlédl právě dokončovanou dřevěnou skulpturu významného vsetínské starosty, vynálezce a odbojáře Josefa... (více)

Předchozí
 [1/114] 2 3 4 ... 114