ECHO LIVE

Město vyhlašuje čtvrtý ročník trienále Valmez 2016

Příležitost pro meziříčské výtvarníky.
Val. Meziříčí - Město Valašské Meziříčí ve spolupráci s Galerií Sýpka vyhlašuje čtvrtý ročník TRIENÁLE VALMEZ na níž se udělí Cena Rudolfa Schlattauera pro rok 2016.    Cena je určena všem výtvarníkům, kteří jsou spjatí svou tvorbou s městem Valašské Meziříčí či... (více)

Projekt obchodního centra u nádraží má problém s parkovacími místy, bez dotace města nevznikne

Vsetínské nádraží. Foto: vychodnimorava.cz
Vsetín (mb) Zastupitelé Koalice pro otevřený Vsetín upozorňují na zásadní vadu projektu obchodního centra před nádražím. „Podle propočtů vycházejících z dostupných informací nemůže projekt splnit požadavky na počet parkovacích míst bez toho, aniž by si započítal parkovací... (více)

Poslední májový víkend bude plný tvůrčího tvoření pro děti a tradičního kácení máje

Kácení máje proběhne v neděli.
Rožnov (VMP) Den plný zábavy si budou moci děti užít v sobotu 28. května v areálu Dřevěného městečka. V rámci programu „Slabikář devatera řemesel“ čeká na malé i velké devět příležitostí vyzkoušet si tradiční řemesla.   „Letos jsme připravili možnost vyzkoušet si... (více)

Valašské Meziříčí se letos dočká nových parkovacích míst, chodníků i osvětlení

Budování chodníku na Králově ulici. Foto: MěÚ VM
Val. Meziříčí - Parkoviště, chodníky i veřejné osvětlení. Město se po zimní přestávce pustilo nejen do stavby nového parkoviště na ulici Palackého, ale také pokračuje v revitalizaci sídliště na ulici Křižná. Zbrusu nový chodník i veřejné osvětlení čeká zase na obyvatele... (více)

Výstava Stavíme Bydlíme ve Valašském Meziříčí - událostí pro Valašsko

Výstava Stavíme Bydlíme Valašské Meziříčí proběhne 4.
Val. Meziříčí - Prezentační stavební výstava Stavíme Bydlíme Valašské Meziříčí doplněna o sekci Žena & Domov zažije svoji premiéru v prostorách zimního stadionu o víkendovém termínu 4. - 5. června 2016. Vstup na výstavu i doprovodné aktivity je zdarma.    Každý přece... (více)

Maok se vrací do Valašského Meziříčí a s sebou přiveze čtrnáctičlenný pěvecký sbor

Maok a spol.
Val. Meziříčí - Slovenský multiinstrumentalista a zpěvá Maok přijíždí po čase opět do Valašského Meziříčí. V prostředí velkého sálu Kulturního zařízení představí ojedinělý koncert s pěveckým uskupením LaiSonore, a to ve středu 25. května od devatenácti hodin. Vstupenky... (více)

Valašské Meziříčí ožije na mnoha místech Muzejní nocí a vybízí k nočnímu putování

Součástí Muzejní noci je i promítání na stěnu zámecké kaple.
Val. Meziříčí - V pátek 27. května 2016 se ve Valašském Meziříčí bude konat další noční putování v rámci celorepublikového festivalu Muzejních nocí. Sedmý ročník Meziříčské muzejní noci již tradičně nabídne bohatý doprovodný program celkem na dvaceti třech místech po... (více)

Poetický večer v galerii Kaple během Meziříčské muzejní noci s aktéry skupiny Vítrholc a komentovaná prohlídka výstavy s Františkem Kowolowským

Poetický večer proběhne v rámci Meziříčské muzejní noci.
Val. Meziříčí (red.) Budeme Vám říkat básně. Touto větou vždy začíná hudebně poetické vystoupení skupiny Vítrholc, které své texty doprovázení živou hudbou. V bývalé vězeňské kapli ovšem jejich známou hudební produkci neuslyšíte. Bude se jednat o autorské čtení... (více)

Výstava Dřevěný svět Josefa Heji a řezbáři Hejova nožíku zahájena

Výstava potrvá až do 31. října.
Rožnov (VMP) Včera v úterý 24. května proběhla v malém výstavním sále Sušáku slavnostní vernisáž výstavy Dřevěný svět Josefa Heji. V letošním roce se uskuteční již 20. ročník programu Hejův nožík (9. 7. 2016), který představuje setkání řezbářů. K tomuto jubileu jsme... (více)

Předchozí
 [1/93] 2 3 4 ... 93