ECHO LIVE

Mladý zloděj má na svědomí 12 trestných činů. Hrozí mu až pět let

Mládenec s chutí kradl i kola. Ilustrační foto
Valašskomeziříčsko - Vsetínští kriminalisté vypátrali a obvinili muže, který kradl především kola a naftu z vozidel na Valašskomeziříčsku. Za půl roku se dopustil 12 trestných činů se škodou přesahující 90 tisíc korun.   Čtyřiadvacetiletého muže ze Zubří policisté viní z... (více)

Ve Valašském Meziříčí se konal kontrolní den stavby okružní křižovatky u kostela sv. Jakuba

Rekonstrukce okružní křižovatky u kostela sv. Jakuba. Foto: MěÚ VM
Val. Meziříčí - Ve čtvrtek 17. srpna proběhl v konferenční místnosti hotelu Abácie druhý kontrolní den stavby „I/35 Valašské Meziříčí, okružní křižovatka se silnicí I/57 a II/150“. Jedná se o celkovou přestavbu stávající okružní křižovatky na křižovatku spirálovou... (více)

Mladíci vykradli ve Vsetíně tři auta. Hrozí jim dva roky v base

Za vyloupená auta mohou mladí zloději skončit na dva roky v kriminále.
Vsetín - Vsetínští kriminalisté objasnili v první polovine srpna vloupání do tří vozidel ve Vsetíně. Auta vykradli dva mladí muži, kteří jsou v současné době bez domova. Na policii si za toto počínání převzali záznam o sdělení podezření z trestného činu krádeže.   Mladíci... (více)

Vedení Rožnova jednalo v Körmendu o společných projektech

Rožnovští na návštěvě v partnerském městě Körmend. Foto: MěÚ Rožnov
Rožnov, Körmend - Vedení rožnovské radnice společně s úředníky z odboru rozvoje jednalo v maďarském partnerském městě Körmend o spolupráci a společné přípravě projektů. Finanční prostředky na jejich realizaci chtějí obě města čerpat z evropských fondů.   Účast na... (více)

Dny města nabídnou atraktivní program i řadu novinek

Dny města nabídnou návštěvníkům nově např. Festival světel. Foto: MěÚ VM
Val. Meziříčí - Valašskomeziříčským Dnům města, oslavujících 720 let od jeho založení, bude letos patřit šest zcela nabitých dnů. Oslavy odstartují v neděli 10. září. Kulturně a sportovně laděný program ale není zdaleka vše, co letošní městské oslavy nabídnou. V premiéře... (více)

Metabolická ambulance ve Zlíně si poradí s močovými kameny

Primář Oddělení klinické biochemie a farmakologie MUDr. Tomáš Šálek.
Zlínský kraj - Metabolická ambulance fungující jako jediná ve Zlínském kraji při Oddělení klinické biochemie a farmakologie Krajské nemocnice T. Bati se mimo jiné zabývá léčbou močových kamenů. Ročně jich biochemická laboratoř analyzuje více než tři stovky.   Močové kameny... (více)

Studny jsou bez vody, radnice zajišťuje cisternu

Na rožnovských Horních Pasekách došla voda. Foto: MěÚ Rožnov
Rožnov - Obyvatelé místní části Horní Paseky jsou bez vody. Vzhledem k trvajícímu suchu vyschly studny, a protože tato lokalita v Rožnově není napojena na obecní vodovod, zajišťuje radnice dodávku pitné vody cisternami.    Cisterna s pitnou vodou stojí od dnešního dne v místní... (více)

Město opravuje kanalizaci bezvýkopovou metodou

Oprava kanalizace. Foto: MěÚ Rožnov
Rožnov - Město Rožnov pod Radhoštěm zahájilo opravy kanalizace na ulici 1. máje, a to takzvanou bezvýkopovou metodou. Práce na bezmála stometrovém úseku budou trvat přibližně tři týdny.    Oprava kanalizace na ulici 1. máje bude realizována takzvanou bezvýkopovou metodou. „Konkrétně... (více)

Nová pumptracková dráha pro bikery vznikne ve Valašském Meziříčí

Pumptracková dráha. Ilustrační foto
Val. Meziříčí - Zejména mladí příznivci akčního odvětví cyklistiky si budou moci již brzy zajezdit na pumptrackové dráze na ulici Vrbenská. Město na projekt získalo dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ČR ve výši 612 tisíc korun. S budováním dráhy by se mohlo začít na... (více)

Předchozí
 [1/156] 2 3 4 ... 156